Stacje testujące
Testery elektroniki PCB

Na etapie produkcji urządzeń elektronicznych dochodzi do etapu zmontowania płyty PCB obsadzonej i polutowanej komponentami elektronicznymi. Na tym etapie uruchamiana jest wstępnie elektronika, programowana i poddawana testom. Zazwyczaj odbywa się test funkcjonalny pozwalający na wychwycenie ewentualnych defektów.

Testery pakietów PCB wyposażone są w fikstury będące łącznikiem pomiędzy sprzętem pomiarowym a testowanym pakietem PCB. Fikstury wyposażone są w dedykowane produkcji seryjnej złącza lub igły pozwalające na przyłączenie sygnału. Fikstury mogą być manualne (otwierane i zamykane przez operatora), pół-automatyczne lub w pełni automatyczne (wówczas fikstura jest otwierana poprzez siłownik, dodatkowo obsługa produktu może być zautomatyzowana).

Do budowy testerów elektroniki PCB wykorzystujemy sprzęt firm National Instruments, Keysight, Rohde and Schwarz, Dewetron, EA Elektro-Automatik oraz wiele innych…

Nasze partnerstwa technologiczne

Stacje testowe wraz z fiskturami testowymi projektujemy w środowisku Solidworks oraz przygotowujemy projekt elektryczny w oprogramowaniu SEE Electrical. Zależnie od wolumenu produkcyjnego możemy zaprojektować fiksturę manualna, pół-automatyczną jak i w pełni automatyczną w oparciu o komponenty firmy Ingun.

Stworzyliśmy własną architekturę uniwersalnego sekwensera dla testów elektroniki PCB opartą o środowisko NI LabVIEW. Oprogramowanie pozwala na konfigurowanie limitów testu, zarządzanie przebiegiem testu, wyświetlanie wyników, raportowanie oraz zapisywanie wyników w bazie danych. Istotną cechą jest nasza autorska warstwa HAL (Hardware Abstraction Layer), która umożliwia na wykorzystanie sprzętu pochodzącego od dowolnego dostawcy i jego prostą wymianę. Pozwala to również na symulację pracy stacji testowej PCB bez dostępu do DUT. Nasza architektura pozwala na zbudowanie aplikacji z równoległym testem – w jednym czasie uruchamiamy sekwencję testu dla każdego DUT, która współdzieli zasoby sprzętowe.

Wybrani Klienci
naszych testerów elektroniki PCB:

Wyślij zapytanie

ZAINTERESOWAŁA CIĘ NASZA OFERTA?

Zapraszamy do kontaktu z nami i wysłania niezobowiązującego zapytania.
Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe!

    Sparkflow sp. z o.o.
    Gzichowska 115
    42-500 Będzin