Stacje testujące
Testery walidacyjne

Kluczowym aspektem podczas projektowania produktu jest jego poprawne przetestowanie w różnych warunkach środowiskowych.

Produkty często testowane są w komorach klimatycznych w różnych temperaturach oraz przy różnej wilgotności. Zadawane są obciążenia i symulowane warunki pracy zbliżone do docelowych warunków pracy.

Testy często trwają nawet tysiące godzin. Pozwala to określić żywotność produktu i zoptymalizować design pod kątem niezawodności.

Sparkflow dostarczyło testery walidacyjne w wielu projektach dla różnych gałęzi przemysłu. Zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy testery walidacyjne wyposażone w komory klimatyczne, siłowniki pneumatyczne oraz hydraulikę siłową. Projektowaliśmy fikstury pod konkretne produkty. Budowaliśmy modułowe stacje testowe pozwalające na testowanie równoczesne kilku sztuk produktu.

Specjalizujemy się w całościowej realizacji projektu począwszy od stworzenia koncepcji przez zaprojektowanie mechaniki i elektryki, budowę stacji oraz jej uruchomienie wraz z oprogramowaniem w środowisku LabVIEW lub Python. Wykorzystujemy również narzędzia firmy Vector takie jak CANoe jako nadrzędną aplikację do wykonania testu – generujemy poszczególne wartości parametrów podczas testu, które aplikowane są na testowany produkt.

Nasze partnerstwa technologiczne

Stworzyliśmy własną architekturę uniwersalnego sekwensera dla testów walidacyjnych opartą o środowisko NI LabVIEW.

Oprogramowanie pozwala na konfigurowanie limitów testu, zarządzanie przebiegiem testu, wyświetlanie wyników, raportowanie oraz zapisywanie wyników w bazie danych.

Nasza architektura pozwala na zbudowanie aplikacji z równoległym testem – w jednym czasie uruchamiamy sekwencję testu dla każdego DUT, która współdzieli zasoby sprzętowe. To co istotne, w ramach naszego oprogramowania możliwa jest pełna synchronizacja pomiarów elektrycznych z pomiarami wielkości fizycznych takimi jak siła, moment, droga, kąt etc.

Wybrani Klienci
naszych testerów walidacyjnych:

Wyślij zapytanie

ZAINTERESOWAŁA CIĘ NASZA OFERTA?

Zapraszamy do kontaktu z nami i wysłania niezobowiązującego zapytania.
Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe!

    Sparkflow sp. z o.o.
    Gzichowska 115
    42-500 Będzin