Wszystkich użytkowników LabVIEW zapraszamy na całodzienne, darmowe seminarium Developer Days w Katowicach! Organizowane przez National Instruments wydarzenie jest świetną okazją na rozwijanie swoich umiejętności programowania w graficznym środowisku. Przez cały dzień dwie ścieżki tematyczne wypełnione będą technicznymi prezentacjami. W przerwach będziemy mogli podyskutować o różnych praktycznych aspektach projektów. Widzimy się już 20 czerwca w katowickim Vienna House Easy Angelo! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, należy jednak zarejestrować się tutaj: LabVIEW Developer Days

My zapraszamy szczególnie na naszą prezentację, poświęconą wielowątkowym architekturom aplikacji („Key Considerations for Multithreaded Architectures„, godzina 13:45, ścieżka Become a CLD – Fast). Wielowątkowość architektury niesie za sobą liczne korzyści – od poprawienia płynność interfejsów użytkownika, po zwiększenie wydajności przetwarzania danych. Łatwość tworzenia równoległego kodu w LabVIEW zachęca wręcz do stosowania takich rozwiązań. Zastanowimy się, na co zwrócić uwagę, aby zmaksymalizować zyski z wielowątkowości, nie płacąc przy tym zbyt wysokiej ceny związanej ze wzrostem złożoności.

Poza naszą prezentacją w agendzie znalazło się oczywiście miejsce dla nowości w LabVIEW. Wersja 2018 naszego ulubionego środowiska zadebiutowała na właśnie zakończonym NI Week w Austin. Developer Days jest więc okazją do przyjrzenia się nowinkom, zarówno w klasycznym LabVIEW, jak i w wersji NXG. Pojawią się również inne prezentacje, przygotowane zarówno przez inżynierów z National Instruments, jak i firm partnerskich.