Czym są Quick Drop Plugins?

Quick Drop plugins to małe programy (makra) które mogą być wywołane przez menu Quick Drop (Ctrl+Spacja). Są zaprojektowane do przyspieszenia procesu pisania kodu poprzez automatyzację nudnych, powtarzalnych zadań. Quick Drop Plugins są wywoływane poprzez naciśnięcie przypisanego im skrótu z klawiszem Ctrl, podczas gdy menu Quick Drop jest otwarte. Lista wszystkich zainstalowanych pluginów i ich skrótów klawiszowych może być wyświetlona (i modyfikowana) poprzez przycisk “Configure…” w menu Quick Drop.

Quick Drop Plugins Configuration Menu

Polecane Pluginy

LabVIEW jest dostarczane z kilkoma wbudowanymi pluginami, jednak wiele ciekawych pluginów można znaleźć w internecie, stworzone przez społeczność LabVIEW. Poniżej przedstawiamy listę najbardziej przydatnych pluginów, które włączyliśmy na stałe w naszą codzienną pracę z kodem w LabVIEW.

Move and Size

Działa dla: Front Panel, Block Diagram

Przesuwa zawartość Front Panelu albo Block Diagram do punktu zerowego, po czym dopasowuje wielkość okna do jego zawartości.

Do pobrania tutaj.

Move And Size Plugin Demo

Align to Connector Pane

Działa dla: Front Panel

Ustawia kontrolki i indykatory Front Panelu zgodnie z ich położeniem na Connector Pane. Działa świetnie wraz z pluginem Move and Size, pozwalając na szybkie posprzątanie front paneli subVIji!

Do pobrania jako część SAPHIR ViBox.

Align To Connector Pane Demo

Set Connector Pane

Działa dla: Front Panel

Podłącza kontrolki i indykatory do Connector Pane’a, zgodnie z ich położeniem na Front Panelu.

Do pobrania jako część SAPHIR ViBox.

Set Connector Pane Plugin Demo

Better Move

Działa dla: Węzły (nodes) Block Diagram

Po wywołaniu wyświetla okno pozwalające wybrać kierunek. Następnie przesuwa elementy kodu w wybranym kierunku, tak aby usunąć zagięcie przewodu.

Do pobrania jako część SAPHIR ViBox.

Better Move Plugin Demo

Replace or Insert

Działa dla: Węzły (nodes) Block Diagram, przewody.

Łączy w sobie 2 standardowe pluginy LabVIEW: Replace i Insert w jeden. Jeżeli wywołamy go na węźle (node) działa jak “Replace”, zastępując wybrany fragment kodu elementem z listy quick drop.Jeżeli wywołamy go na przewodzie, działa jak “Insert”, wstawiając element z listy quick drop na środek przewodu.

Do pobrania jako część SAPHIR ViBox.

Replace Or Insert Plugin Demo

Open Class

Działa dla: Kontrolki i indykatory Front Panel, Elementy Block Diagram, przewody.

Podświetla wybrany klasę albo bibliotekę w oknie projektu. Działa podobnie jak kliknięcie prawym przyciskiem na stałą (constant) klasy i wybranie “Show Class”, ale działa dla prawie wszystkich elementów FP i BD. Jeżeli element nie należy do klasy, pokazana zostaje zawierająca go biblioteka.

Do pobrania tutaj.

Open Class Plugin Demo

Rename Class in / Class out

Działa dla: Front Panel i Block Diagram VI należących do klasy.

Zmienia nazwy górnych prawych i lewych podłączeń na connector pane dla VI należących do klasy, na “Nazwa Klasy in” dla kontrolki i “Nazwa Klasy out” dla indykatora. Przestrzenie nazw są ignorowane (np. biblioteki). Opisy kontrolek są wyrównywane do lewej, a indykatorów do prawej. Przydatne podczas zmiany nazwy klasy albo kopiowania klas (save as).

Do pobrania tutaj.

Rename Class in Class out Demo

Remove Structure

Działa dla: Struktury Block diagram

Usuwa wybraną strukturę, pozostawiając (widoczną) zawartość. Działa jak kliknięcie prawym przyciskiem na strukturę i wybranie “Remove…”

Do pobrania jako część SAPHIR ViBox.

Remove Structure Plugin Demo

Więcej?

Chcesz znaleźć więcej przydatnych pluginów? Może chcesz się nauczyć jak napisać własny? Forum “NI Quick Drop Enthusiast Forum” to świetne miejsce by zacząć swoje poszukiwania!